Біздің өміріміздегі фотосуреттер күн сайын көбірек орын алады. Ғылым, технология, мәдениеттің мұндай саласы жоқ, ол қай жерде қолданылмаса да. Фотосуреттерді басып шығаруда кеңінен қолдану, үлкен фотокөрмелерді ұйымдастыру мектеп оқушыларының көркем шығармашылықтың осы түріне үлкен қызығушылық тудырады.
Мектеп қабырғасында қосымша білім беру педагогы А.Ж. Ибраеваның жетекшілігімен "жас фотограф" шығармашылық қозғалысы ашылды, болашақта түрлі бағыттар бойынша авторлық жұмыстардың жеке фото - және бейне альбомдарын жасау жоспарлануда.