Бірінші сынып оқушыларының ата -аналары үшін:

Балаңызға мектеп оқушысы болуға ұмтылған кезде қолдау көрсетіңіз.
Балаңызбен мектепте кездесетін ережелер мен ережелерді талқылаңыз. Олардың қажеттілігі мен орындылығын түсіндіріңіз.
Сіздің балаңыз мектепке оқуға келді. Оқу кезінде ол бірден бірдеңе жасай алмауы мүмкін.
Бірінші сынып оқушысымен күнделікті тәртіп құрыңыз, оның сақталғанына көз жеткізіңіз.
Жаттығудың бірінші кезеңіндегі қиындықтарды назардан тыс қалдырмаңыз.
Балаңызды табысты болуға шақырыңыз. Әр жұмыста оны мақтайтын нәрсені табуды ұмытпаңыз.
Егер баланың мінез -құлқында, оның тәрбиелік ісінде сізді бір нәрсе мазаласа, мұғалімнен немесе мектеп психологынан кеңес сұраудан тартынбаңыз.Бірінші сыныптың мұғалімі туралы пікірін құрметтеңіз.
Баланың ойын әрекетіне уақыты болуы керек
Жасөспірімнің ата -анасы үшін:

Баланың мінез -құлқында дербестікті дамытуға жағдай жасау. Жасөспірім үй шаруашылығында жауапкершілікке ие болуы керек.
Жасөспірімге ата -ананың бақылауы қажет.
Мұғалімнің беделін сақтаңыз.
Балаңызбен мектеп, мектеп және достарыңызбен қарым -қатынас туралы сөйлесіңіз.
Оныншы сынып оқушыларының ата -аналары үшін:

Балаңызға демалуға, ұйықтауға және сабақтан тыс уақытқа уақыт болу үшін уақытты дұрыс басқаруды және күнді жоспарлауды үйренуге көмектесу маңызды.
Алдын ала қабылданған шешімді қабылдамай, балаға өзінің өмірлік жоспарларын талқылауға мүмкіндік беріңіз.
Балаңызбен қарым -қатынасты жаңа серіктестік негізінде құрыңыз.
Түлектердің ата -аналары үшін:

Баламен емтихан сәтті болған жағдайда пайда болатын перспективалар туралы сөйлесу керек, егер сәттілік маңызды емес болса, не болатынын талқылау қажет: баланың отбасы оның қабілеттеріне сенімді екеніне сенімді екенін түсінуі маңызды. сәтсіздік жағдайында қолдау.
Қанша күш жұмсалғанын және нәтижені ескере отырып, студентті емтиханға дайын сезіну маңызды.
Әр 40-50 минут сайын жаттығу түрін өзгертіңіз. Әр түрлі пәндерді қатар дайындай отырып, жаратылыстану мен гуманитарлық пәндерді алмастырған жөн.
Қажет болса, түлек ата -анасына үйренген материалды айтуға мүмкіндік алғаны жөн.
Емтиханға дайындық кезінде балаңыздың музыканы немесе теледидарды өшіруін талап етпеңіз.
Баланың диетасын мұқият бақылау өте маңызды.